AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Shintarao Jouchirou

YazarMesaj
Kitsune Shuurei
Vekil Shinigami
Vekil Shinigami

Erkek
Nereden : Karakura Town
Lakap : HUNTER
Ruh Hali :

Karakter
Zanpakutou: Shingetsu

MesajKonu: Shintarao Jouchirou   Ptsi Eyl. 20, 2010 4:44 pm

''Lanet olsun! Etrafta kimse yok. Herkes nerede acaba? Yoksa ben mi içkiyi çok kaçırdım. Ahhh! Lanet olsun herşeyi unutmuşum diğerleri savaşta. Peki ben niye buradayım? Sanırım çok saçma bir soru oldu. Bu seste ne?'' ''Hey! Uyan. Hey! Uyan.'' Bu sesleri duyarak uyanmıştım. Yanıbaşımda en iyi arkadaşım Ryuzaki vardı. Beni uyandırır uyandırmaz yerimden sıçradım. ''Aaah! Sanırım bir rüyaydı. Hey! Senin sorunun ne dostum? Neden beni bu şekilde uyandırıyorsun?'' ''Ahmak! Hollowlar dünyada savaş çoktan başladı.'' ''Aaaah! Doğru hemen gitmeliyim.'' ''Kıyafetlerimi giydim. Tam ışınlanacaktım ki zanpaktoumu almadığımı unuttum. Tekrar yatağımın başına gitmiştim. Zanpaktoumu alıp ışınlandım. Savaş alanına gittiğimde herkes kendine savaşmak için bir partner bulmuştu. Fakat ben bulamadım. Bir süre etrafa göz attıktan sonra kendime bir rakip buldum. Fakat benden daha zayıf olduğunu farketmiştim. Acaba kimdi bu hollow. Bu hollowun reiatsusu çok muazzamdı. Fakat yinede benden zayıftı. Ne olduğunu anlamamıştım. Ben hollowu gözlerimle süzerken birden arkama ışınlandı. Ne olduğunu gerçekten anlamamıştım. Arkama bakmamla yumruğu suratımda hissetmem bir olmuştu. 4-5 metre geriye uçtum. Ancak çabuk toparladım. Zanpaktoum hala kınındaydı. Çıkarmalı mıydım? Bu hollow gerçekten zayıf vuruşlara sahipti. Onu sadece kidou ile haklayabilir miydim? Tekrar düşüncelere dalmıştım. Arkadan saldırmak yerine öncen saldırmayı tercih etmiş olmalı ki bu sefer hollow karşımda belirdi. İkinci yumruğunu attı. Öncekinden farklı olarak biraz daha uzağa uçtum. İkinci yumruğu daha kuvvetliydi sanırım. Ancak yinede beni yenmeye yetmezdi. Beni yenmesi için bundan daha iyisini yapmalıydı. İkinci yumruğu yedikten sonra onu kidou ile yenemeyeceğimi anlamıştım. Kılıcımı kınından çıkardım. Sanki ellerim titriyordu. Yada ben öyle hissediyordum. Ellerime baktım gerçekten titriyorlardı. Shinigamiliğe başlayalı uzun zaman olmuştu ancak bu titremenin neden olduğunu anlayamamıştım. Korkmuyordum ama ellerim titriyordu. Gerçekten çok garipti. Bu sırada hollow bir kez daha karşımda belirdi. Ancak üçüncü yumruğu yiyemezdim. Onun arkasına ışınlandım ve kılıcımla ona güçlü bir darbe indirdim. Bu darbe onu öldürebilirdi. Fakat maskesine geldiği için sadece maskesinde ufak bir çatlak oluştu. hayretler içinde kalmıştım. Bu yaratık gerçektende bu kadar güçlü müydü? En güçlü saldırımı yapmamış olsamda yinede bu saldırı onun işini bitirmeliydi. Arkası bana doğru dönüktü. Bu sefer sahiden şaşırmıştım. Arkasında parlayan şeyin zanpaktou olduğuna emindim.'' ''Hey! O arkandaki şeyin zanpaktou olduğuna eminim. Sen nesin böyle?'' ''Soruma cevap alamadım. Biraz daha sinirlenmiştim. Koşarak zıpladım ve Byakurai kidou'su yaptım. Etrafı bir duman sardı. Duman geçtiği anda hollow'un maskesinin yarısının kırılmış olduğunu farkettim. Bu bir hollow olamazdı. Yüzü aynı bir insanın yüzü gibiydi. Soul Society'deyken bunu bir shinigamiden duymuştum. Butür varlıklar Arrancar adını alıyordu. Maskesinin bir bölümü kırık ve yanlarında zanpaktou taşıyorlardı. Arrancarlar hollowlardan faha güçlü varlıklardı. Yine düşüncelere daldım. Yine doğrudan bir saldırı üstüme geliyordu. Ancak bu sefer yumruk değildi. Arrancar zanpaktousunu vücuduma doğru savurmuştu. Kılıcı gerçekten çok keskindi. Vücudumu boydan boya kesmişti. Vücudumdan akan kanlara baktım. Bu arada ağzımdanda kan geliyordu. Uyandığımda Soul Society'deydim. 4.Takımın hastahanesindeki bir yatağa uzanmıştım. Bu sırada içeriye 4.Takım Kaptanı geldi ve ''İyi olduğuna sevindim.'' dedi. Yüzüne doğru bakıyordum diyicek sözüm yoktu ağzımdan sadece ''Teşekkür Ederim.'' ladı çıktı. Kaptan gülümsedi ve odadan sessizce çıktı. Penceremden dışarı bakıyordum. Bakıp bakıp iç çekiyordum. Savaştan bu şekilde ayrılmak bana göre değildi...''
Kullanıcı profilini gör
Eyvah Admin
Genel Yönetici
Genel Yönetici

Kadın
Nereden : Nereye...
Lakap : Admin
Ruh Hali :

Karakter
Zanpakutou: Yönetim Paneli asddasdasd

MesajKonu: Geri: Shintarao Jouchirou   Çarş. Eyl. 22, 2010 2:30 pm

-Renklendirme ve düzen:8/10
sonlardaki konuşmalarda niye renk yok yahu?
-Betimleme: 13/20
Fazla diyemem. Savaş anlatirken daha uzun yazabilirdin en azindan.
-Akıcılık 15/20
Savaşi okurken heyecan duyamadim. Biraz skci olmuş.
-İmla 11/20
"Lanet olsun herşeyi ..."tüm 'şey'ler ayri olacak.
"Yanıbaşımda en iyi arkadaşım" ayri olacak.
"...zayıf olduğunu farketmiştim." fark etmek ayri.
"...oluştu. hayretler içinde kalmıştım." cümle başi büyük harf.
"...saldırımı yapmamış olsamda..." dahi anlamindaki 'da'lar ayri.
"yarısının kırılmış olduğunu farkettim."
"Butür varlıklar Arrancar ..."
"Arrancarlar hollowlardan faha ..." ehuhehehe...
"Bu arada ağzımdanda kan geliyordu." dahi anlamindakiler ayri.
"Takımın hastahanesindeki bir yatağa..." bundan emin olamadim ama yeni kurala göre hastane olacak.
"Yüzüne doğru bakıyordum diyicek..." diyecek.
"sadece ''Teşekkür Ederim.'' ladı çıktı." ehuhehhehe...

-Kurgu 15/20
Bleachle uyuşmayan kismi çoktu. Bence sen baştan izle (ne çok işinlaniliyor öyle)
-Uzunluk 8/10
Daha uzun olabilirdi.

puanin:70/100
iyi rpler.

Kullanıcı profilini gör http://bleachrpg.forums-rpg.com
Hoshi Mamoru
Gotei 1
Gotei 1

Kadın
Ruh Hali :

Karakter
Zanpakutou: Fuhyo

MesajKonu: Geri: Shintarao Jouchirou   Perş. Eyl. 23, 2010 7:22 pm

İşine karışmak gibi olmasın ama "farketmek" birleşik eylemdir birleşik yazılır.Yanıbaşında sözcüğü de birleşik yazılabilir.
"Hastahane" sözcüğü birkaç yıldır TDK da "hastane" olarak değiştirildiği için hatahane de kabul edilebilirdi bence ^^
Kullanıcı profilini gör
Kitsune Shuurei
Vekil Shinigami
Vekil Shinigami

Erkek
Nereden : Karakura Town
Lakap : HUNTER
Ruh Hali :

Karakter
Zanpakutou: Shingetsu

MesajKonu: Geri: Shintarao Jouchirou   Perş. Eyl. 23, 2010 7:38 pm

Duy bunları bir zahmet admin Very Happy

Dediği gibi hata var bu işte Very Happy
Kullanıcı profilini gör
Eyvah Admin
Genel Yönetici
Genel Yönetici

Kadın
Nereden : Nereye...
Lakap : Admin
Ruh Hali :

Karakter
Zanpakutou: Yönetim Paneli asddasdasd

MesajKonu: Geri: Shintarao Jouchirou   Cuma Eyl. 24, 2010 4:25 pm

Hoshi Mamoru demiş ki:
İşine karışmak gibi olmasın ama "farketmek" birleşik eylemdir birleşik yazılır.Yanıbaşında sözcüğü de birleşik yazılabilir.
"Hastahane" sözcüğü birkaç yıldır TDK da "hastane" olarak değiştirildiği için hatahane de kabul edilebilirdi bence ^^

fark etmek eyleminin ayri olduğuna eminim. Türkçe'de öyle bir bitişik eylemimiz yok. -ama çoğu yerde yanliş geçiyor.-
http://tr.wiktionary.org/wiki/farketmek
bakabilirsiniz.
Yani başindanin da ayri olduğunu biliyorum. Gerekirse yazim kilavuzlarina başvurabiliriz.
http://tdkterim.gov.tr/seslisozluk/?kategori=yazim_listeli&ayn=bas&kelime=yan&sayfa=60

Hastahaneden pek emin değilim demiştim. Zaten puani onunla gitmedi.-hatalarini sayarsan az kirdiğimi görürsün-

uğraşiniz için teşekkür ederim.

Kullanıcı profilini gör http://bleachrpg.forums-rpg.com

Shintarao Jouchirou
1 sayfadaki 1 sayfası