AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Sıradan Bir Gün

YazarMesaj
Akaoni
Gotei 9 FukuTaichou
Gotei 9 FukuTaichou

Erkek

Karakter
Zanpakutou: Crimson Heaven

MesajKonu: Sıradan Bir Gün   Çarş. Tem. 14, 2010 6:46 pm

Karakura çarşısında sıradan bir gündü. Joseph, üstüne bulaştırmadan yemeye çalıştığı sloppy joeleri ve iki parmağı ile tuttuğu kolası ile canhıraş bir mücadele içerisindeydi. İnsanlara çarpmamak konusunda yoğun çaba sarf ediyordu.sert esen bir rüzgar hamburger sosunu üstüne uçurmasın diye yürüdüğünün aksi yöne döndü. O anda, onu gördü. Josephe bakıyordu ve rüzgarın etkisi ile yüzü açığa çıkmıştı.
Joseph yamuk gülümsemesi ile başını eğerek selam verdi.
Kullanıcı profilini gör
Hikari Suzuki
Gotei 2 Taichou
Gotei 2 Taichou

Kadın
Nereden : Kripton desu*-*
Lakap : Aichou*-*
Ruh Hali :

Karakter
Zanpakutou: Shinsei Suzaku da!*-*

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Çarş. Tem. 28, 2010 8:00 pm

Derin ve uzun bir düşünce sarmalına sarmalanmış, kalabalığın arasında yalnızlığı arayan bir meftunmuşçasına, hoyratça esen rüzgara karşı inatla yürürken tutam tutam saçlarının yüzünü ve doynunu adeta kırbaçlamasına aldırış etmeyip kollarını kavuşturarak sessiz ve sakince yürümeye devam ediyordu. Etrafta binbir çeşit çehre, envai çeşit insan, farklı farklı hikaye ve destanlar dolaşıp kol gezerken etrafta, bir süreliğine benliğinden ve beraberinde ite kaka getirdiği yükümlülüklerden uzaklaşıp arınmak; sadece bir süreliğine, rüzgara karşı sorumsuzca durup, aylak aylak sokaklarda dolanıp gülümsemek, biçare gülümsemek istiyordu, kendi değilken. Hiç olmadı oturup gökyüzünün sonsuz maviliğini, denizin engin sularını, ebemkuşağının canlı renklerini doyasıya seyir eyleyip merak eylemeden, öylece durmak... Yahut güneş dağların arasında sırra kadem basarken, o gecenin erguvani renklerinde kaybolup ekseriyya takındığı halinden bihabermiş gibi davranıp gönül eylemeyi ne denli isterdi. Lâkin elinden gelen en iyi dinleniş, en iyi tatil buralara kaçmaktı ara sıra, buralara, insanların yanına. Halbuki tüm o hayalini kurduğu güzellikleri tatmakya hakkı olduğunu yeğliyordu, yeğliyordu yeğlemesine ama, sesini de çıkarmıyordu hani başka başka yerlerde, bu mevzuatlar üzerine. Falanca ile küsüp, filanca ile birbirilerine darılacaklarına nabıza göre şerbet verip, herkesle iyi olmak; lafı cımbızla alacağına ağzından almak, boşvereceğine lafı alttan almak daha iyi, mantıken daha adaplı ve üslubundaydı.
Karşıdan tanıdık bir simayı farkedince olduğu yerde mıhlanıp kalmıştı. Uzaktan gördüğüne göre, elinde yiyecek bir şeyler vardı. Hala onu gördüğüne şaşkın, olduğu yerde sadece ona doğru bakıyordu. Joseph de onu farketmişti anlaşılan, gülümseyerek başını eğip selam verince gülümsemeye yeltendi, fakat soğuk rüzgarın çarpmasıyla tutulan yüz kaslarını oynatabilmek tahmin ettiğinden daha da zor bir işti.
Nihayetinde yerinde kalakaldığını farkedip elleri pardesüsünün ceplerinde, yavaşça ona doğru ilerlerken, yanına varmasına az bir aralık kaldığında gülümseyerek başıyla ellerindekileri işaret ederek imalı bir şekilde sordu ona, ' Burada ne arıyorsun? '
Kullanıcı profilini gör
Akaoni
Gotei 9 FukuTaichou
Gotei 9 FukuTaichou

Erkek

Karakter

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Perş. Tem. 29, 2010 8:46 am

"Sadece yiyecek bir şeyler arıyordum, lanet olası uzakdoğu... ee pardon, sana karşı kaba olmak istemem ama Japon yemekleri bana göre değil. Soya sosu çorbası falan..." Ne kadar da sevimlibir kızdı; eğer yeni yetme bir adam olsaydı dik dik bakarak kızı seyreder ve beceriksizce kur yapmaya çalışırdı. Neyse ki son gördüğü güzel kıza aşık olma alışkanlığını ilk okul üçüncü sınıfta bırakmıştı. Ayrıca görünüşün aldatıcı olduğunu en iyi bilenlerden biriydi. "Tadına bakmak ister misin?" diye sorduktan sonra henüz ısırmadığı sloppy joelerden birini kıza uzattı.
Sakince oturacak bir yer bakmaya başladı. Kalabalık topluma henüz alışamadığı her halinden belliydi.
Kullanıcı profilini gör
Hikari Suzuki
Gotei 2 Taichou
Gotei 2 Taichou

Kadın
Ruh Hali :

Karakter

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Cuma Tem. 30, 2010 10:12 pm

"Sadece yiyecek bir şeyler arıyordum, lanet olası uzakdoğu... ee pardon, sana karşı kaba olmak istemem ama Japon yemekleri bana göre değil. Soya sosu çorbası falan..." Gülümsedi. Herkesin damak zevkinin aynı olmayacağını bilecek yaştaydı, dolayısıyla Japon mutfağının güzellikleri konusunda uzun bir nutuk çekerek Joseph-san'ı sıkmaya niyetli değildi. Her zamanki gibi, kimseyi kendi düşünceleri, dertleri veya sorunlarıyla sıkboğaz etmek istemezdi, konuşmaya çok ihtiyacı olsa dahi. Bu kadar duyarlı olmak, veya kendinden daha çok değer vermek, belki de hiç tanımadıklarına; ne kadar iyi, ne kadar kötüydü bilemezdi. Bilmek de istemezdi zaten... Çünkü, başkalarının incinmesini istemezdi. Başkaları için yaşar, gerekirse başkaları için ölürdü. Korkaklıktı belki dekimilerine göre bu, belki de acizlik... Fakat onun için, kendisi olmaktan daha iyiydi bu işte. Kendisi olsa, kırk gün kırk gece ağlardı belki rahatlayabilmek için. Yahut bağırır, çağırır, içini dökerdi, umursamazca tüm düşüncelerini beyan ederdi herkese. Fakat bunu yapmaya ne mecali vardı, ne de zamanı. Vakit gözlerinin önünde dolarken, tek yapabildiği kimseyi sıkmak istememek için gülümsemekti. Kimse onu dinlemek zorunda değildi, çünkü ona ihtiyaçları bile olmayabilirdi. Ama o, içini döküp ferahlayamazken, başkalarının mutluluğuyla mesud olmayı alışkanlık haline getirmiş, görev edinmişti kendine. Bu yüzden gülümserdi, içi kan ağlarken bile. Çünkü o başkası olamazdı, o başkası olmaktan korkardı; çünkü o benliğinin bir parçası olacak bir başkası, ona karşı çıkardı. Benliği bile itaatsiz olurdu ona karşı; kalbiyle beyni harbe girişir, kendi kendineyken bile huzur bulamaz olurdu. İşte o, tüm bunlardan çekiniyordu...
"Tadına bakmak ister misin?"
Joseph'in ona garip, hamburgerimsi bir şey uzattığını farkedince, kararsızlık içinde aldı elindekini. ' Ta-tabii... Neden olmasın? ' Daha önce bırakın yemeyi, görmemişti bile, adını dahi bilmezdi. Tadı pek de fena değildi gerçi, fakat rüzgar krem rengi pardesüsünü kıskanıyormuşçasına hiddetle eserken, telaşla ardını döndü tadını unutarak. O sırada Joseph'in etrafına bakındığını farkedince, birine mi, yoksa oturacak bir yere mi baktığını anlayamadı bir an. Daha sonra bunun ayrımına vardığında, boştaki eliyle Joseph'in omuzunu tutarak, dolu olan eliyle, elindeki hamburgerimsi şeyi düşürmemek için itinayla işaret parmağıyla boş bir bankı gösterdi. Bir ısırık daha aldıktan sonra, banka doğru ilerlerlerken, lokmasını hızla yutup sordu ona. ' Söylesene, buraya sırf bunun için mi geldin? ' Gülümsedi, yine. Yapabildiği en iyi şey buydu zaten. Otururken üçüncü lokmasını aldığı yiyeceğine takılmıştı gözleri. Birden yüz ifadesini bozup, garip bir hal ile, elindekini diğer eliyle işaret etti. ' Ve bu yediğim şey de nedir? '
Kullanıcı profilini gör
Akaoni
Gotei 9 FukuTaichou
Gotei 9 FukuTaichou

Erkek

Karakter

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Paz Ağus. 01, 2010 6:35 am

"Esasında, yukarıda çok adam var korumak için, ama burada az. Burada olabilecek şeylere karşı bir savunmayım burada." Kurduğum cümleye sokayım. Şu Japoncayı daha iyi öğrenemez miydim sanki? Hızlandırılmış kursmuş. Peh. Gülümsedi. "Bu yediğin de sloppy joe. Kıyma, biber ve domatesin sac üstünde kavrulmasıyla oluşturuluyor. Yani yapılıyor. Öyle işte."
Kızın banka oturmasını bekledi. Ardından kızın yanına oturdu. "Eğer canını sıkmayacaksam, bana Japonyada işlerin nasıl yürüdüğünü anlatabilir misin? Çünkü benim geldiğim yerde, İrlanda'da- toplam ülke nüfusu bile tokyonun yarısı kadar değildir. Boş yaylalarda okyanusa karşı oturup fırtınalar izlerken bira içmek ve viski yudumlamakla geçerdi günlerim." "O yüzden hala yanında ufak bir çekiç ve bir çivi taşıyorsun, değil mi mermerkazıcısı. Heh heh heh." Belki cevap vereceki kız, belki de işleri olduğunu söyleyecekti. Onun yerine Joseph'in suratına baktı, çünü neden Joseph'in "Shut your f.ckin' damned mouth up!" dediğini anlamamıştı.

RP Out: Crimson heaven (zampaktoum) söyledi o turuncu lafı ben de ona söylüyordum ama sen tabi nerden bileceksin kılıç falan Smile Bir de herkes otomatik her dili bilmiyor diye düşündüm. O yüzden lafı ingilizce yazdım. Biliyorsan biliyorsundur ama Smile
Kullanıcı profilini gör
Hikari Suzuki
Gotei 2 Taichou
Gotei 2 Taichou

Kadın
Ruh Hali :

Karakter

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Salı Ağus. 03, 2010 4:10 pm

"Esasında, yukarıda çok adam var korumak için, ama burada az. Burada olabilecek şeylere karşı bir savunmayım burada." Kurduğu cümleyi beş-altı saniyenin ardından anladıktan sonra, anlayışla gülümsedi. "Bu yediğin de sloppy joe. Kıyma, biber ve domatesin sac üstünde kavrulmasıyla oluşturuluyor. Yani yapılıyor. Öyle işte." Kaşlarını yukarı kaldırıp, anladığını belli eden bir ifadeyle, elindeki sloppy joe denen şeye dikti gözlerini. Güzel bir şeydi aslında, fakat daha önce ne tatmış, ne görmüş, ne de duymuştu. Joseph yanına otururken konuşmaya başlayınca, bakışlarını ona çevirdi. "Eğer canını sıkmayacaksam, bana Japonyada işlerin nasıl yürüdüğünü anlatabilir misin? Çünkü benim geldiğim yerde, İrlanda'da- toplam ülke nüfusu bile tokyonun yarısı kadar değildir. Boş yaylalarda okyanusa karşı oturup fırtınalar izlerken bira içmek ve viski yudumlamakla geçerdi günlerim." İrlanda ha, diye geçirdi içinden. Namını duymuş ve gerçekten gidip görmek, en azından bir bira içmek isterdi hep. Hangi ucuna gidersen git sakin bir ortamda tek başına kalabileceğin bir yer bulabileceğin bir coğrafya üzerinde yaşamayı ben de isterdim doğrusu. Genelde durgun bir denizi olduğunu duymuştum, Dublin'in metlerini...
Tam da canımın sıkılmayacağını, aksine, sorularını cevaplamaktan memnuniyet duyacağımı söyleyecektim ki, "Shut your f.ckin' damned mouth up!" demesiyle kaşlarımı kaldırıp 'ben bir şey demedim ağabey' modunda baktım suratına. Peki, istemiyorsa konuşmazdım. Genelde insanların istekleri doğrultusunda yaşayan biriydim ben, o an olmamı istedikleri kişi gibi davranırdım hep. Çünkü ben böyle iyiydim, hayatımı diğer insanlara göre düzenlemiş, buna göre yaşamıştım. Bu yüzden biri susmamı isterse eğer aniden, bir şey yapmazdım, şaşırmaktan başka. ' Pekala... ' Başımı çevirip sloppy joe'mdan bir ısırık daha aldım.

outta: Lanet olsun, kısa ve akıcılıktan mahrum oldu. Gomenne, ama anca bu kadar yazabildim desuT.T
Kullanıcı profilini gör
Hime-Neko
Game Master

Kadın
Nereden : Soul Society
Ruh Hali :

Karakter
Zanpakutou: İhtiyacım yok U.U

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Salı Ağus. 03, 2010 7:13 pm

Out: İkiz nickini düzelt. Ayrımcılık yok >_>

Hikari Suzuki
Gotei 2 Taichou
Gotei 2 Taichou

Kadın
Ruh Hali :

Karakter

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Çarş. Ağus. 04, 2010 11:13 am

Outta: Oii oii, gomenneQ.Q Unutmuşum desu Q.Q
Kullanıcı profilini gör
Akaoni
Gotei 9 FukuTaichou
Gotei 9 FukuTaichou

Erkek

Karakter

MesajKonu: Geri: Sıradan Bir Gün   Perş. Ağus. 05, 2010 3:00 pm

"Yok yok sana demedim o lafı. Lütfen konuş, anlat bana. Bilmeye isteğimden çok ihtiyacım var." Kurduğu cümlenin saçmalığına gülümserken Crimson Heaven'in sesini duydu "Sen de şimdi cümle kurmuş oldun değil mi?" Kızın suratına baktı. Kız da ona bakıyordu...

Out of rp: sen yaz biraz anlat ben dialogu geliştireceğim de bilmiyorum buraları.
Kullanıcı profilini gör

Sıradan Bir Gün
1 sayfadaki 1 sayfası